Montáž na pásky i3

Máte doma problém s nadmerným hlukom alebo plesňami?
Kúrite Pánu Bohu do okien?

Chcete postaviť nízkoenergetický dom, ktorý šetrí Vašu peňaženku aj životné prostredie?

Nech už sa chystáte vymeniť okná alebo staviate nový dom, vždy dbajte na to, aby montáž nových okien prebehla kvalitne. V opačnom prípade Vám hrozí postupné prenikanie vlhkosti do budovy, vznik plesní, únik tepla a s ním spojené zvýšenie finančných nákladov na vykurovanie. V súčasnej dobe, bohužiaľ, prevláda nesprávny spôsob montáže. Nepodceňujte situáciu, pýtajte sa pokiaľ je čas a vyžadujte potrebnú kvalitu bez akýchkoľvek kompromisov. Naša spoločnosť to s maximálnou kvalitou montáže myslí vážne, čoho dôkazom je LICENCIA NA ZABUDOVANIE VONKAJŠÍCH OTVOROVÝCH KONŠTRUKCIÍ DO STAVBY, ktorú nám udelil TECHNICKÝ a SKÚŠOBNÝ ÚSTAV STAVEBNÝ. Na základe nej môžu pracovníci TSÚS kedykoľvek a ktorúkoľvek nami realizovanú stavbu náhodne, alebo na vyžiadanie zákazníka skontrolovať.

i33Na trhu sa dnes nachádza veľmi presná technológia montáže okien, ktorá sa v Nemecku používa od roku 1966. Je to montážny systém „i3“, tzv. trojstupňová montáž na pásky, ktorá zabezpečuje 100%-nú funkčnosť prípojnej škáry, čo zabraňuje vzniku tepelných mostov. Toto riešenie montáže sa okamžite stretlo na Slovensku s veľkým obdivom už v roku 2002. Nová generácia impregnovaných pások illmod Trio sa na slovenskom trhu úspešne presadila v roku 2006.

 

Vyskúšajte online kalkulátor a zistite, koľko € ušetríte práve Vy
Kalkulator

 

i3

Od roku 2006 naša spoločnosť túto technológiu prevzala a používa ju ako jedna z prvých spoločností na Slovensku. Za tú dobu naši montážnici pomocou pások namontovali okná na viacerých rodinných domoch a stavbách. Naša spoločnosť je držiteľom certifikátu autorizovaného partnera okenného tesniaceho systému illbruck i3.

Najväčší záujem o tento spôsob montáže okien začal až v roku 2011, kedy touto metódou boli namontované okná vo viac ako 100 rodinných domoch. Za toto obdobie naša firma nadobudla dostatočné skúsenosti na to, aby takúto montáž profesionálne zvládla, dala na to zaujímavú desaťročnú záruku a tak zabezpečila na oveľa dlhšie obdobie 100%-nú funkčnosť prípojnej škáry.

Montáž na pásky je dnes pre nás už štandardnou službou a jednoznačne sa vyplatí, pretože nielen zabraňuje vzniku tepelných mostov a tým i možných plesní, či opadávaniu omietky, ale v konečnom dôsledku prinesie zákazníkovi veľmi zaujímavú finančnú úsporu.

Montážny postup osádzania plastových dverí na pásky (je rovnaký ako u okien), si môžete pozrieť v našej fotoreportáži.

illbruck TP 650 illmod Trio

Jedna páska pre komplexné utesnenie prípojnej škáry

Či už v pasívnych domoch, v novostavbách, alebo ako náhrada za polyuretánovú penu, ponúka illmod Trio v porovnaní s inými páskami nekompromisné vlastnosti.

RÝCHLE

Jeden výrobok miesto troch
– bezkonkurenčná rýchlosť aplikácie.

FLEXIBILNÉ

Aplikácia je možná za každého počasia a teploty.

CERTIFIKOVANÉ

Spĺňa najvyššie nároky na vodotesnosť, vzduchotesnosť a vynikajúcu tepelnú izoláciu škáry, čo dokladujú aj certifikáty z IFT Rosenheim a MPA BAU Hannover.

  i32   
TP650 illmod TRIO a TP651 illmod TRIO FBA dosahuje pri maximálnom stlačení vlastností vhodných pre použitie v energeticky úsporných budovách a bytoch. UV stabilná
vodotesná do 600 Pa
vysoko vzduchotesná
(trieda 4 podľa DIN EN 12 207)
maximálne tepelne izolujúca
vysoká úspora energie
dobrá zvuková izolácia

Len pena nestačí | Trojstupňové utesnenie škáry je nevyhnutné

Len jeden produkt rieši všetky tri roviny pripojovacej škáry

zvnútra tesnejšie ako zvonku illmod Trio

Výhody illmod Trio, ktoré vám PUR pena nikdy neponúkne

Riešenie pre šírku škár 5 až 30 mm
• žiadne vytvrdzovanie
• žiadne rezanie
• ideálna dilatácia
• obmedzená nasiakavosť
• minimálny odpad
• produkt ani odpad z neho nie je klasifikovaný ako nebezpečný
• poveternostným podmienkam odolná a UV stabilná
• vodotesná
• aplikácia za akéhokoľvek počasia a teploty

POŽIADAVKY PRIPOJOVACEJ ŠKÁRY VYPLÝVAJÚCE Z NORMY STN 73 31 34

vlastnosti illmod TrioZ týchto porovnaní technických vlastností PUR peny a pásky „illmod Trio“ vyplýva, že samotná PUR pena prípojnú škáru na 100% nikdy nevyrieši.