IMG_4551 Rodinný podnik
Rákošovcov:
zľava bratia Marek,
Peter a ich
bratranec Marián.

Stabilné rodinné remeslo je najvyššou zárukou

Milí priatelia!

Som presvedčený o tom, že odkaz rodinného podniku je veľmi silným argumentom. Neviem, čo môže byť vyššou garanciou kvality, než samotné meno konkrétneho človeka, či rodiny. V našom prípade ide o mená niekoľkých desiatok ľudí.

Viac ako polovica zo 75 pracovníkov v našom podniku sú príslušníci mojej rozvetvenej rodiny, alebo veľmi dobrí známi. Pracuje tu napr. môj otec, mama, moja manželka, brat, strýkovia, bratranci, švagrovia, kmotrovci, susedia, niekoľko spolužiakov a mnoho osobných priateľov, ktorým dôverujem.

Každý kto nás pozná vie, že sa neschovávame a určite ani nemusíme. Naše fotografie si zákazníci môžu vyhľadať na našej webovej stránke, čím sa pre nich stávame neanonymným partnerom v ktorejkoľvek časti organizačnej štrukúry nášho podniku. Zodpovednosť v každom smere potvrdzujú výsledky našej práce, s čím súvisí každoročný nárast produkcie.

Rakystav začal svoju činnosť v roku 2002, keď som osobne chodil montovať kupované okná. U nakupovaných okien som však nemohol ovplyvniť ich kvalitu, čo ma mnohokrát privádzalo do chúlostivých situácií pri riešení reklamácií. Preto som sa rozhodol vyrábať vlastné okná.

Začínali sme v skromných podmienkach v malej dielni a do pracovného tímu som pozýval len ľudí, ktorých som poznal a veril som im. Väčšinou z rodiny a z okruhu blízkych kamarátov. Nabehli sme na vlastnú výrobu a zákazky sme dokázali plniť nielen načas, ale aj vo vynikajúcej kvalite.

V súčasnej dobe máme strojové vybavenie na úrovni najväčších a najmodernejších firiem na Slovensku. Najdôležitejšie stroje ako nárezové centrum, zvárací štvorhlavový automat, začisťovacie centrum sú CNC riadené, ale ďalšie strojové vybavenie v spojení so stabilným tímom pracovníkov sú zárukou špičkovej kvality a zvýšenej kapacity výrobnej linky. Za takýmto rozvojom a každoročným nárastom produkcie je kolektív ľudí, ktorý postupne prichádzali do firmy a dodnes sú jej neoddeliteľnou súčasťou. Minimálna obmena zamestnancov potvrdzuje ich spokojnosť a lojalitu voči firme. Takouto poctivou prácou sa nám podarilo postupne z ničoho od r.2002 vybudovať stredne veľkú firmu, kde momentálne dokážeme ročne vyrobiť vyše 20 000 okien, za čo patrí najväčšia vďačnosť všetkým našim zamestnancom.

Kvalitu zákazníci najlepšie vnímajú na príklade auta. Povedzme, že kúpime lacné auto. Po piatich rokoch sa na ňom začnú prejavovať poruchy. Auto predáme za polovičnú cenu, doložíme druhú polovicu
a kúpime si nové. Lenže lacné okná sa po piatich rokoch už znova predať nedajú. Sú vyrobené podľa konkrétnych špecifikácií zákazníka a inde jednoducho pasovať nebudú. Takto prehodnotené nákupné rozhodnutie má racionálny základ. A naše kvalitné okná pri takomto hodnotení jednoznačne vyhrávajú.

Marek Rakoš