Kreatívna a funkčná rozmanitosť

Pre architektov a projektantov

Okenné a dverové systémy od spoločnosti Rakystav ponúkajú kreatívnu a funkčnú rozmanitosť a zároveň vynikajúcu hodnotu súčiniteľa prechodu tepla U: poloodsadené alebo odsadené, dorazové systémy ako aj systémy stredového tesnenia s klasickými hranatými alebo okrúhlymi obrysmi.
Program výrobkov je prispôsobený dnešným požiadavkám a spĺňa tie najprísnejšie nároky na bezpečnosť a energetickú efektívnosť. Vďaka kompatibilite systémov ponúka spoločnosť Rakystav vždy riešenie – ani pasívny dom nie je žiadny problém.
Pomocou dekórov a hliníkových opláštení je možné dosiahnuť estetický dizajnový akcent. Získajte viac informácií o rôznych možnostiach farebnej úpravy ... a nechajte svojej kreativite voľný priebeh.

Systém dizajnu Energeto® Elegance

Systém Energeto® Elegance od spoločnosti Rakystav sebe kombinuje žiadaný vzhľad skrytého krídla s výhodami plastového okna: vysokú hospodárnosť a veľmi dobrú tepelnú izoláciu. Rám je možné úplne omietnuť a dosiahnuť tak jednoduchý, čistý a štruktúrovaný vzhľad fasády. Verný princípu modernej architektúry „menej je viac“ ponúka spoločnosť Rakystav architektom relevantný výrobok, ktorý otvára nové spôsoby úpravy fasád. Používajú sa samozrejme overené technológie spoločnosti Aluplast®, ktorej technológie spoločnosť Rakystav poskytuje vo svojich oknách: Powerdur Inside® (profil zosilnený skleným vláknom) a Bonding Inside® (technika lepenia) bez ocele, vďaka čomu je možné dosiahnuť lepšiu tepelnú izoláciu, ktorá sa dá ešte optimalizovať vďaka technológii Foam Inside® . Pri hodnote Uf od 0,95 W/m²K sa dá pri okne dosiahnuť hodnota Uw na úrovni pasívneho domu. Technológia Energeto® Elegance otvára nové segmenty trhu: vysokokvalitný dizajn sa stáva dostupným.

Energeto® Elegance
Energeto® Elegance
v porovnaní s klasickým oknom

Systém Energeto ® Exclusive Foam Inside ® s certifikátom pre pasívne domy

Ako prvý kompletný okenný systém z PVC získal systém spoločnosti Rakystav certifikát pre pasívne domy podľa Dr. Feista. Tie najrôznejšie komponenty sa vyhodnotili v rôznych kombináciách: lepené krídla Multifalz, dve rôzne šírky štulpov (142 mm a 162 mm), rôzne stĺpiky, prahy a priečniky. Vďaka tomu majú certifikát pre pasívne domy podľa Dr. Feista okrem rôznych typov okien aj bočné vchodové dvere, po strop vysoké balkónové dvere alebo iné prvky so stĺpikmi alebo priečnikmi, s (čiastočným) pevným zasklením alebo i otvárateľné. Zohľadnili sme aj tie najbežnejšie situácie pri osádzaní okien: zatepľovacie systémy, ľahké drevené stavby i monolitické betónové steny. Pri oknách prepočítal Dr. Benjamin Krick, vedúci certifikácie komponentov v inštitúte pre pasívne domy (PHI), okrem bežných parapetných profilov aj nové riešenia so zasunutým parapetom. Podľa vlastných slov systém Energeto ® Exclusive spoločnosti Rakystav Dr. Kricka presvedčil, pretože vďaka jadru Powerdur umožňuje v bežných veľkostiach vynechať oceľ, a tým dosahuje veľmi dobrú tepelnú izolačnú schopnosť.

img
img

Dotvorenie farbami a dekórmi

Okná sú dôležitým prvkom tvorby fasády, pretože podľa stavebného štýlu vyzdvihujú želané decentné alebo markantné vedenie línií. K tomu patrí aj cielené použitie farieb, dekorov a materiálov.

Dekory
Dekory

Na výber je množstvo dekorov: od klasických bielych cez elegantné antracitové až po množstvo extravagantných odtieňov. Všetky okenné fólie spoločnosti Rakystav sú vybavené inovatívnou technológiu Cool Colors.

Aluskin
Aluskin

Aktuálne veľmi žiadané: moderný a čistý vzhľad hliníka, aj priamo na okne. Prečo neskombinovať moderný vzhľad hliníka s výhodami plastového okna? S hliníkovým opláštením je to možné.

Konfigurátor farieb
Konfigurátor farieb

Chcete svojim investorom sprostredkovať prvý dojem z hotovej fasády? S konfigurátorom farieb to nie je žiadny problém.

Produktové dátové listy a texty k výberovým konaniam

Hľadáte detailné údaje alebo texty verejným súťažiam k výrobkom Rakystav? Využitie Login pre architektov.

Softvér pre plánovanie a výberové konania

Spoločnosť Rakystav ponúka vlastný program podpory pri

  • vytváraní textov verejnej súťaže
  • zostavení ponuky
  • automatickom vytváraní kombinácií rezov pre okenné a dverové prvky
  • vytváraní 3D zobrazení
  • výpočte izoterm

Program sa dá používať bez nutnosti vedieť používať CAD alebo mať iné špeciálne odborné vedomosti z výpočtovej techniky, takže sa k želanému výsledku dostanete rýchlo a ľahko.

Funkcia aktualizácie umožňuje udžiavať stále aktuálny stav údajov. Okrem toho disponuje softvér všeobecnými podkladmi, ako sú návody na údržbu a vetranie, prospekty atď.

Kontaktujte nás. Radi Vám poradíme!

Počítadlo ušetrenej energie
Počítadlo ušetrenej energie

Počítadlo ušetrenej energie

Vypočítajte si potenciál úspor pomocou nášho bezplatného počítadla ušetrenej energie.

Táto webová stránka používa súbory cookie. Používaním webových stránok vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Informácie o ochrane osobných údajov