Vlamači zostanú vonku!

Ochrana proti vlámaniu začína pri vašich oknách!

Zaujímate sa o okná zamedzujúce vlámaniu? Robíte dobre!

Pri nákupe okien je potrebné zohľadniť ochranu proti vlámaniu, pretože vo väčšine prípadov vlámania vnikne páchateľ cez okno. A vlamači zoberú všetko, len nie čas. Medzitým sa počíta každá minúta, počas ktorej okno pri pokuse o vlámanie vydrží. Páchatelia preukázateľne vzdajú svoj riskantný čin už po niekoľkých minútach. Polícia preto radí: „Prí kúpe okien dbajte na to, aby mali bezpodmienečne triedu odolnosti voči vlámaniu RC2".

S oknami Rakystav ste sa rozhodli pre tie najlepšie komponenty zabudované v krídle.

safetec inside
safetec inside

Safetec Inside®

Mimoriadne inteligentne bráni pokusom o vlámanie

Ako tretie tesnenie v okennom ráme slúži po obvode prebiehajúca stredový nos, ktorý slúži nielen na zlepšenie tepelnoizolačných vlastností, ale zároveň zabraňuje rýchlemu vypáčeniu krídla.

Nadýchnite sa: s technológiou Safetec Inside® zvýšite bezpečnosť svojho okna.

Žite bezstarostnejšie s technológiou od spoločnosti Rakystav!

Powerdur Inside®

Lepšia tepelná izolácia

Namiesto ocele sa na zosilnenie profilov používa špeciálne vyvinutý plast vystužený skleným vláknom, ktorý sa do profilu zabuduje priamo v závode a umožňuje výrazné zvýšenie tepelnoizolačnej schopnosti.

Úspora energie vďaka technológii spoločnosti Rakystav!

Powerdur Inside
Powerdur Inside
Bonding Inside
Bonding Inside

Bonding Inside®

Zlepené sklené tabule sa prvýkrát použili v automobilovom priemysle a tam sa etablovali ako štandard v tomto odvetví. 

Sklená tabuľa v okne je po celom obvode prilepená k profilu. Lepením sa vytvorí extra silné spojenie tabule a krídla: ten najlepší variant, ktorý bráni vybratiu sklenej tabule z profilu krídla. Tým vzniká dôležitý predpoklad pre triedu odolnosti RC2.

Dverové kovanie

Často sú to v živote drobnosti, ktoré nám počas dňa zlepšujú náladu. Spoločnosť SIEGENIA si dala za úlohu ľuďom zjednodušiť každodenný život pomocou inteligentných systémov a premyslenej techniky ovládania. S vysokohodnotnými riešeniami zvyšuje komfort bývania v oblasti techniky okien a dverí, vďaka čomu sa z miestností stáva priestor pre život. Inovačný systém nových technológií v oblasti funkčnosti, bezpečnosti a komfortu.

Kovania SIEGENIA

icon
icon

Často sú to v živote drobnosti, ktoré nám počas dňa zlepšujú náladu. Spoločnosť SIEGENIA si vzala za úlohu pomocou inteligentných systémov a premyslenej techniky ovládania uľahčiť a zjednodušiť život ľuďom každý deň. S vysokohodnotnými riešeniami zvyšuje komfort bývania v oblasti techniky okien a dverí, vďaka čomu sa z miestností stáva priestor pre život.

Premyslené detaily nového celoobvodového okenného kovania TITAN AF umožňujú bezpečné uchytenie okna v sklopenej polohe aj pri prievane, tlmia náraz pri otváraní do sklopenej polohy, zabraňujú chybnej manipulácii, natrvalo zaručujú ľahké ovládanie bez námahy. Aj najširšie okná je možné bezpečne otvárať a zatvárať. Komfortný hríbový čap zaručuje ľahké, bezchybné ovládanie, uzatvára okná a dvere skutočne tesne a v kombinácii s novou generáciou protikusov redukuje opotrebenie.

Sklopno-posuvné dvere s kovaním PORTAL PSKPLUS prinášajú viac voľnosti, pohodlia a svetla. Vďaka novým vozíkom a koľajniciam s menšími rozmermi je možné pri výrobe sklopno-posuvných dverí použiť užšie profily, čím sa zvýši presvetlenie miestnosti, optimalizuje sa spotreba materiálu a zníži sa výška prahu. Výhoda kovania s núteným ovládaním spočíva najmä v ľahkosti ovládania veľkých a ťažkých sklopno-posuvných prvkov, ktoré je možné sklápať a zatvárať aj bez vynaloženia veľkej fyzickej námahy. Posuvné krídlo sa ovláda jednou rukou pomocou ergonomicky tvarovanej kľučky.

Technika posuvného kovania so zdvihom krídla HS PORTAL je tak dokonalá, že dokonca i krídla s hmotnosťou až 400 kg sa dajú bezpečne, pohodlne a s ľahkosťou ovládať bez vynaloženia veľkého úsilia. Realizovať je možné až 19 m široké presklenie s 12 m širokým priechodom.

Komfort a bezpečnosť

icon
icon

Viacbodový zámok s elektronickým pohonom GENIUS spája vlastnosti bezpečnostného viacbodového uzáveru s komfortom najmodernejšej elektroniky. Podľa vyhotovenia je vhodný pre použitie na rodinných domoch, ako aj na podnikateľských alebo priemyselných budovách. GENIUS je kombinovateľný so systémami na kontrolu riadenia prístupu a radou ďalších aplikácií, čím umožňuje množstvo individuálnych riešení.

Prehľad všetkých výhod:

  • elektronické uzamykanie aj odomykanie všetkých závor (aj v hlavnom zámku)
  • neustála kontrola uzatvorenia · optimálna tesnosť uzatvorenia
  • malá šírka zabudovania len 16 mm a hĺbka zabudovania od 52 mm · mechanické ovládanie cez cylindrickú vložku je ako vždy možné
  • prepínanie medzi denným a nočným režimom pomocou prepínača v lište zámku
  • kombinovateľný s externými systémami na kontrolu prístupu
  • neustále pripravený na prevádzku bez fázy ochladnutia
  • pri typoch GENIUS CA/CB je možné komfortné otváranie zvnútra pomocou tlačidla
  • v závislosti od typu, možnosti kombinácie s množstvom aplikácií, napr. pohon otáčavých dverí, systémy prevádzača, alarm, Smartphone a pod.
icon
icon

Pri klasifikácii opatrení zabraňujúcim vlámaniu sa doteraz rozlišovali rôzne triedy odolnosti. V septembri 2011 bola vydaná nová skupina noriem odolnosti proti vlámaniu. Podľa novej normy (STN EN 1627) sú teraz definované triedy RC 1 N až RC 6. RC je odvodené z anglického výrazu „Resistance Class“.
V tejto tabuľke sú uvedené spôsoby chovania sa vlamača pri triedach odolnosti RC 1 N až RC 6 (WK 1 až WK 6).

DIN EN 1627 DIN V ENV 1627 (do 09/2011) Čas odolnosti Typ páchateľa/spôsob chovania
RC 1 N
3 min. Stavebné diely tejto triedy vykazujú len základnú ochranu proti pokusom o vlámanie fyzickou silou ako je vytlačenie, vytrhnutie. Pri tejto triede sa v oknách nachádzajú len štandardné sklá.
RC 2 N WK 2 bez bezpečnostného presklenia 3 min. Tu používa príležitostný páchateľ jednoduché nástroje, ako je skrutkovač, kliešte, klin atď., aby zamknuté časti násilne otvoril. Keďže by malo byť rozbitie skla vylúčené, je táto trieda vybavená len štandardným sklom.
RC 2 WK 2 3 min. Typ páchateľa a spôsob chovania zodpovedajú predchádzajúcej triede. Ale od triedy RC 2 je podľa EN 356 predpísané bezpečnostné sklo.
RC 3 WK 3 5 min. Zvyčajne postupujúci páchateľ používa okrem toho ďalšie skrutkovače a páčidlo, aby uzavreté časti vypáčil.
RC 4 WK 4 10 min. Na vniknutie používa skúsený páchateľ nástroje na udieranie a rezanie, ako aj akumulátorovú vŕtačku.
RC 5 WK 5 15 min. Okrem toho používa skúsený páchateľ elektrické nástroje, ako je vŕtačka, dierovacia alebo chvostová píla a uhlová brúska s maximálnym priemerom kotúča 125 mm.
RC 6 WK 6 20 min. Jediným rozdielom od predchádzajúcej triedy odolnosti je použitie uhlovej brúsky s maximálnym priemerom kotúča 250 mm.

Ako ľahko sa dá otvoriť vaše okno?

Oznámenie o ochrane údajov

Táto webová stránka používa súbory cookies a externé komponenty, ktoré možno použiť na zhromažďovanie údajov o vašom správaní.  Informácie o súkromí