Revolučné a inovatívne technológie

Technológie pre život

Kvalita , ktorá vás prekvapí

Dobrú technológiu spoznáte jednoducho tak, že vám prináša osoh. Technológie použité v našom okennom systéme spoločnosti Rakystav zvonku nevidno. Zvýšenú energetickú účinnosť, jednoduchosť používania a ochranu proti vlámaniu vo vašom okne však už čoskoro oceníte.

Pri výrobe vašich okien sa využívajú inovatívne technológie, ktorých výhody oceníte už čoskoro!

Pre nás je to hrdý výsledok intenzívnej práce pri vývoji. Pre vás vyššia kvalita bývania.

Icons für Technologien1Bonding InsideIcons für Technologien2Powerdur InsideIcons für Technologien rechts3  Safetec InsideIcons für Technologien rechts4     Foam Inside
energeto
energeto

Technológie pre vyššiu kvalitu života

Bonding Inside®: Technológia lepenia pre ešte vyššiu bezpečnosť

Čo je Bonding Inside® ?

Vlepené zasklenie sa prvýkrát použilo v automobilovom priemysle a tam sa etablovalo ako štandard v tomto odvetví. Spoločnosť Aluplast®, ktorej technológie spoločnosť Rakystav poskytuje vo svojich oknách, spoznala výhody tejto technológie už skôr.


Zasklenie v okne je po celom obvode zlepené s profilom. Lepením sa vytvorí extra silné spojenie tabule a krídla: ten najlepší variant, ktorý bráni vypáčeniu sklenej tabule z profilu krídla, a tým vzniká dôležitý predpoklad pre triedu odolnosti voči vlámaniu RC2.

Zároveň zostáva okno stabilné a aj po rokoch sa dá otvoriť a zatvoriť bez odporu.

Viac bezpečnosti a pohodlia s oknami spoločnosti Rakystav.

Vedeli ste, že ...

... zlepené sklené tabule sa prvýkrát použili v automobilovom priemysle? Spoločnosť  Aluplast®, ktorej technológie spoločnosť Rakystav poskytuje vo svojich oknách, spoznala výhody tejto technológie už skôr a vyvinula ich ďalej tak, aby splnili špeciálne požiadavky osádzania okien v budovách. Medzitým sa technika lepenia v tomto odvetví stala štandardom.


Rakystav
Rakystav

Dlhotrvajúce pohodlie pri obsluhe

Pri zlepených oknách je krídlo po celom obvode pevne spojené s okennou tabuľou. Preto sa celá hmotnosť rovnomerne rozdelí na celé okenné krídlo. Potom je okno stabilnejšie, nedeformuje sa a aj po rokoch používania sa dá ľahko otvoriť a zatvoriť.


Rakystav
Rakystav

Optimálna tepelná ochrana

Vaše nové okno nie je len stabilnejšie, ale ponúka vám aj lepšiu tepelnú ochranu. Vďaka technológii Bonding Inside® okenný profil už nepotrebuje žiadnu oceľovú výstuž. Tým sa strácajú nevýhodné vlastnosti ocele a teplo zostáva tam, kde má: v dome. Okná s technológiou lepenia majú výrazne lepšie hodnoty tepelnej izolácie ako bežné okná vystužené oceľou.


Rakystav
Rakystav

Výborná ochrana proti vlámaniu

 Lepením sa vytvorí extra silné spojenie tabule a krídla po celom obvode: ten najlepší variant, ktorý bráni vybratiu sklenej tabule z profilu krídla, a tým zároveň vzniká dôležitý predpoklad pre triedu odolnosti voči vlámaniu RC2.

Powerdur Inside®: Lepšia tepelná izolácia

Čo je Powerdur Inside®?

Namiesto ocele sa na zosilnenie profilov používa špeciálne vyvinutý plast vystužený skleným vláknom, ktorý sa do profilu zabuduje priamo v závode a umožňuje výrazné zvýšenie tepelnoizolačnej schopnosti.

Vedeli ste, že ...

… okná s technológiou Powerdur Inside® a Bonding Inside® sú pri vylepšenej stabilite až do 20 % ľahšie ako bežné okná? To šetrí námahu pri preprave a odbremeňuje životné prostredie.


d
d

Svetlo získané vďaka štíhlym krídlam

Pri rovnakej veľkosti okna dokáže systém Energeto® dostať do miestnosti viac svetla a vďaka svojim štíhlym krídlam sa postará o elegantný vzhľad prednej časti okna.

Posuňte svoj obytný priestor do správneho svetla! Slnko a svetlo môže vniknúť do každej miestnosti, a tým zvýšiť kvalitu života vo vašom vlastnom dome.


rakystav
rakystav

Vynikajúca ekobilancia

Spoločnosť  Aluplast®, ktorej technológie spoločnosť Rakystav poskytuje vo svojich oknách, uspela aj v oblasti recyklácie: profily možno na 100% recyklovať. Vo vysoko modernom recyklačnom zariadení spoločnosti Aluplast® možno granulovanú zmes z PVC a Powerdur® presne od seba oddeliť a vrátiť do výrobného procesu, a to niekoľkokrát bez zníženia kvality materiálu.

Tak dokáže systém Energeto® už dnes zaručiť uzatvorený obeh materiálu a vynikajúcu ekobilnaciu.

Safetec Inside®: Mimoriadne inteligentne bráni pokusom o vlámanie

Pri nákupe okien je potrebné zohľadniť ochranu proti vlámaniu, pretože vo väčšine prípadov vlámania vnikne páchateľ cez okno. A vlámači zoberú všetko, len nie čas. Preto sa počíta každá minúta, počas ktorej okno pri pokuse o vlámanie vydrží.

Čo je Safetec Inside®?

Ako tretie tesnenie v okennom ráme slúži po obvode prebiehajúci stredový nos, ktorý zabezpečuje na jednej strane zlepšenie tepelnoizolačných vlastností, a na druhej strane zabraňuje rýchlemu vypáčeniu krídla.

Nadýchnite sa: s technológiou Safetec Inside® zvýšite bezpečnosť svojho okna.

Žite bezstarostnejšie: s oknami od spoločnosti Rakystav.

Bráni rýchlemu vypáčeniu okna
Bráni rýchlemu vypáčeniu okna

Foam Inside®: Okenná technológia vo svojej dokonalosti

Inovatívna technológia Foam Inside® prináša vynikajúce hodnoty tepelnej izolácie. Centrálne komory okenného rámu a krídel sa po zváraní úplne vyplnia polyuretánovou penou, čo je overený izolant z priemyslu, ktorý spoločnosť  Aluplast®, ktorej technológie spoločnosť Rakystav poskytuje vo svojich oknách, úspešne použila v okennej technike.
Takéto okná vyplnené penou dosahujú rekordné izolačné hodnoty až do 0,60 W/m2K a nechránia tak len vašu peňaženku, ale aj konečné zdroje, ako je vykurovací olej a plyn.

Čo je Foam Inside® ?

Pri tomto špeciálnom postupe sa komory profilu vystriekajú špeciálnou penou z polyuretánu. Pena má jednu špeciálnu vlastnosť : sama si nájsť cestu komorou profilu. Objemovou expanziou sa dutá komora okna vyplní penou po celom obvode, a to aj vrátane rohov – pre dokonalú tepelnú izoláciu.

Technológia Foam Inside® aj okenný profil sú úplne recyklovateľné.

Úspora energie: s oknami spoločnosti Rakystav.

Foam Inside®
pre dokonale izolované okná
Foam Inside®
pre dokonale izolované okná
Táto webová stránka používa súbory cookie. Používaním webových stránok vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Informácie o ochrane osobných údajov