Zníženie nákladov na kúrenie

Úspora energie vďaka tepelnej izolácii

Máte vysoké náklady na kúrenie? Chyba nie je väčšinou v kúrení, ale vo Vašich oknách.

„Ešte pár rokov vydržia“, myslí si väčšina majiteľov domov pri pohľade na svoje staré okná. To, že okno z vonku vyzerá ešte dobre, ale neznamená, že dostatočne tepelne izoluje. Koľko peňazí sa doslovne vyhodí z okna pri zle izolovaných oknách si zistí len veľmi málo ľudí. Preto: ten, kto neustále odďaľuje výmenu svojich starých okien, šetrí jednoznačne na nesprávnom konci.
S oknami, ktoré šetria energiu od spoločnosti Rakystav, ušetríte peniaze a zároveň prispejete k ochrane životného prostredia!

Aj keď pripadá oknám v priemere vo fasáde iba 8% obvodového plášťa budovy, spôsobujú skoro 40% tepelných strát.

termozaber
termozaber

konvenčné krídlové a rámové konštrukcie

termozaber
termozaber

takmer žiadne tepelné straty po rekonštrukcii so spoločnosoťu Rakystav

Termokamera hovorí jasne: pred rekonštrukciou spoločnosťou Rakystav sú zaznamenané vysoké povrchové teploty a tým značné straty energie v oblasti skla a rámu, ktoré sú jasne viditeľné ako červené a žlté plochy. Po výmene okien je možné tepelné straty výrazne minimalizovať.

Chráňte životné prostredie a svoju peňaženku vďaka vynikajúcej energetickej efektívnosti

S oknami Rakystav dokážete výrazne znížiť spotrebu energie vo svojom dome, čo bude pre Vás znamenať citeľné šetrenie financií a zároveň dôležitý krok k ekologicky zodpovednému správaniu.

Či je to novostavba alebo rekonštrukcia: vďaka neporaziteľnej hodnote tepelnej izolácie 0,60 W/m²K je systém Energeto® tým najlepším oknom vo svojej triede. Už dnes vysoko prevyšuje požiadavky nariadenia o šetrení energie pre rok 2020!

Systém Energeto® dokáže ušetriť náklady na kúrenie až do výšky 2 500 eur, vďaka čomu je investíciou, ktorá sa vyplatí dvojnásobne: udržíte hodnotu svojej nehnuteľnosti dlhodobo na rovnakej úrovni a zároveň so systémom Energeto® svoje peniaze mimoriadne výhodne investujete. Ak si prepočítate náklady na kúpu, zistíte že je to slušná, istá a výnosná investícia, ktorej sa vyrovná len máloktorá iná. Výrazne nižšia spotreba energie odbremení nielen Vás, ale aj životné prostredie: každý rok znížite množstvo emisí CO2 až o 7 300 kg.

Okná Energeto® sú pri vylepšenej stabilite až do 20 % ľahšie ako bežné okná. To šetrí námahu pri preprave a odbremeňuje životné prostredie.

A Vy? Čoskoro oceníte kvalitu bývania vďaka lepším izolačným oknám!

Bonding Inside®

Technológia lepenia ako plus pre vyššiu bezpečnosť

Zlepené sklené tabule sa prvýkrat použili v automobilovom priemysle a tam sa etablovali ako štandard v tomto odvetví. 

Sklená tabuľa v okne je po celom obvode prilepená k profilu. Lepením sa vytvorí extra silné spojenie tabule a krídla: ten najlepší variant, ktorý bráni vybratiu sklenej tabule z profilu krídla a tým vzniká dôležitý predpoklad pre triedu odolnosti RC2.

Bonding Inside
Bonding Inside
rakystav
rakystav

Rozhodnite sa pre montáž s garanciou kvality

Pri montáži okien používame špičkové certifikované materiály Illmod Trio  od renomovaného výrobcu TREMCO Illbruck. Montážna páska je komprimovaná a po aplikácii na rám napučnieva, až kým nevyplní otvor medzi oknom a stenou. Páska je flexibilná a dokáže pracovať spolu s oknom. Oknása montujú bez použitia PUR peny.


Prvé montáže s použitím komprimovanej pásky Illmod Trio naša spoločnosť realizovala už v roku 2008, z čoho pramenia aj skúsenosti našich zamestnancov. V roku 2016 sme ako jedna z prvých okenárskych firiem na Slovensku získali licenciu od Technického a skúšobného ústavu stavebného (TSÚS)na realizáciu montáže okien a dverí.

Potenciál úspory na dom a rok*

Nové referenčné plastové okná s hodnotou Uw = 0,9 W/m² K

Porovnanie s
oknami starými 15 až 20 rokov


s hodnotou UW = 2,8 W/m²K
Úspora vykurovacieho oleja: 1 203 litrov
Úspora nákladov na kúrenie: 1 143 eur
Nižšie emisieCO2 : 3 249 kg / sezónu vykurovania olejom

Počítadlo ušetrenej energie
Počítadlo ušetrenej energie

Porovnanie s
oknami starými 30 rokov


s hodnotou UW = 5,2 W/m²K
Úspora vykurovacieho oleja: 2 723 litrov
Úspora nákladov na kúrenie: 2 587 eur
Nižšie emisieCO2 : 7 352 kg / sezónu vykurovania olejom

Počítadlo ušetrenej energie

Vypočítajte si potenciál úspor pomocou nášho bezplatného počítadla ušetrenej energie.

Táto webová stránka používa súbory cookie. Používaním webových stránok vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Informácie o ochrane osobných údajov