Najlepšie okno vo svojej triede

Okná Energeto®

Premyslené okenné technológie

Len okno? V žiadnom prípade! Nechajte sa nadchnúť výnimočnými vlastnosťami okna, ktoré nemá konkurenciu. Unikátne spojenie najmodernejších technológií nemeckej spoločnosti Aluplast, ktorej technológie spoločnosť Rakystav poskytuje vo svojich oknách, a našej tradície výroby vám prináša okná, ktoré sú pre vás bezpečnejšie, stabilnejšie, estetickejšie a dosahujú tie najlepšie izolačné vlastnosti.

Pri bežných oknách je tepelnou slabinou oceľová výstuž, ktorá vedie vzácne teplo smerom von. Riešením spoločnosti Rakystav je systém Energeto®: revolučný okenný systém bez ocele. Špeciálny kompozitný materiál Powerdur nahradí oceľ. Vnútro komôr sa vyplní izolačnou penou, čím sa masívne zlepší tepelná izolácia vašich okien. Teplo zostane presne tam, kde ho potrebujete: vo vnútri vášho domu. Výsledok je dobrý pre vás aj pre životné prostredie.

So systémom Energeto ® chránite životné prostredie, a pritom šetríte peniaze

Zdroje našej planéty sú vyčerpateľné. Je na čase výrazne znížiť spotrebu energie. K tomu môžete výrazne prispieť kúpou okien. So systémom Energeto® ušetríte veľké množstvo výhrevnej energie, a to sa ukáže aj vo vašej peňaženke. Vypočítajte si, koľko presne môžete ušetriť pomocou nášho bezplatného počítadla ušetrenej energie.

Čo je vlastne Energeto?

Powerdur ® + Bonding Inside ® = Energeto©

Powerdur Inside ®
Powerdur Inside ®

Powerdur Inside ®

Špeciálny plast zosilnený skleným vláknom (Powerdur), ktorý vo vnútri profilu slúži ako nevyhnutná stabilita. Eliminuje tým potrebu ďalšieho vystuženia oceľovou výstužou. S technológiou Powerdur® namiesto ocele sa dosahujú oveľa lepšie tepelnoizolačné hodnoty než s oceľou umiestnenou vo vnútri profilu.

Okná s technológiou Powerdur® a Bonding Inside® sú pri vylepšenej stabilite až o 20 % ľahšie ako bežné okná. Tým sa ušetrí námaha pri preprave a odbremení sa životné prostredie.

Bonding Inside ®
Bonding Inside ®

Bonding Inside ®

Zlepenie zasklenia s krídlom po celom jeho obvode zaručuje väčšiu tesnosť okien, zlepšenú tepelnú izoláciu, ako aj vyššiu stabilitu okna.

Lepením sa vytvorí extra silné spojenie tabule a krídla po celom obvode: ten najlepší variant, ktorý bráni vybratiu sklenej tabule z profilu krídla.

Foam Inside ®– dokonalosť

foam inside
foam inside

Foam Inside®

Inovatívna technológia Foam Inside® prináša vynikajúce hodnoty tepelnej izolácie! Centrálne komory okenného rámu a krídel sa po zváraní úplne vyplnia polyuretánovou penou, čo je overený izolant z priemyslu.

Výhody polyuretánu

Dobré izolačné vlastnosti polyuretánu sú dôvodom toho, že sa tento materiál používa aj v chladiacich a mraziacich zariadeniach, podlahách a iných tesniacich a izolačných materiáloch. Pri recyklácii okien sa dá polyuretánová pena úplne oddeliť od bežných materiálov a zhodnotiť na 100 %.

Energeto ® Elegance

Pre premyslený vzhľad fasády

Máte radi jednoduchú eleganciu a pri svojom dome kladiete dôraz na jasné línie? Potom je systém Energeto® Elegance pre vás to pravé! Pri skrytom krídle systému Energeto® Elegance je viditeľná len minimálna časť rámu a zasklievacej drážky. Toto dizajnové riešenie nadväzuje na nový trend jasne štruktúrovaného a premysleného vzhľadu fasády pre viac svetla a tepla zo slnka.

Príjemne svetlé

Pohoda

Posuňte svoj obytný priestor do správneho svetla! Slnko a svetlo môže vniknúť do každej miestnosti a tým zvýšiť kvalitu života vo vašom vlastnom dome. Pri rovnakej veľkosti okna dokáže systém Energeto® vpustiť do miestnosti viac svetla a vďaka svojím štíhlym krídlam sa postará o elegantný vzhľad prednej časti okna.


Trvalý a stabilný

Stabilita

Materiál špeciálne vyvinutý pre systém Energeto® s názvom Powerdur nahrádza bežné oceľové výstuže a spolu s technológiou lepenia skla Bonding Inside® garantuje vynikajúcu stabilitu. Zároveň zostávajú okná stabilné a aj po rokoch sa dajú ľahko otvoriť a zatvoriť.


Ochrana životného prostredia

Udržateľnosť

Systém Energeto® sa dá už dnes úplne recyklovať. Všetky použité materiály sa dajú úplne oddeliť a opätovne zhodnotiť, a to viackrát bez straty kvality materiálu. Tým už dnes dokáže systém Energeto® zaručiť uzatvorený obeh materiálu a vynikajúcu ekobilanciu.


Vypočítajte si, koľko ušetríte

Počítadlo ušetrenej energie
Počítadlo ušetrenej energie

Počítadlo ušetrenej energie

Vypočítajte si potenciál úspor pomocou nášho bezplatného počítadla ušetrenej energie.

Naše portfólio výrobkov Energeto®

Náš partner

Energeticky efektívne okná a dvere vyrábame pomocou technológie Aluplast.

2
2
Oznámenie o ochrane údajov

Táto webová stránka používa súbory cookies a externé komponenty, ktoré možno použiť na zhromažďovanie údajov o vašom správaní.  Informácie o súkromí